Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PC-7000 wyróżniony przez "hifi class"

2023-12-11
PC-7000 wyróżniony przez "hifi class"

Po wpięciu XIA 50 do gniazdka obsługiwanego przez filtry wbudowane w PC-7000 dźwięk stał się bardziej namacalny i zyskał lepszą stereofonię. Szczególnie dobrze było to słychać w utworach Larsa Danielssona z albumu "Libera Me" z dużą ilością subtelnych dźwięków w zakresie wysokich tonów, które zyskały na precyzji i dynamice. Generalnie brzmienie stało się gładsze i przyjemniejsze w odbiorze, co pozwala sformułować oczywisty wniosek: budżetowe wzmacniacze mogą skorzystać na podłączeniu do PC-7000.

Podczas próby z odtwarzaczem DVD Cambridge Audio DVD99 spiętym ze znakomitym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Heed Abacus S okazało się, że sens ma również zasilanie za pośrednictwem kondycjonera systemów dzielonych na poziomie źródła sygnału. Odtwarzacz DVD został wpięty w gniazdo z drugiej grupy, a przetwornik C/A podłączyłem do gniazda dla urządzeń cyfrowych grupy pierwszej.

W rezultacie brzmienie wyraźnie się poprawiło, przede wszystkim pod względem odwzorowania sceny dźwiękowej – stała się wyraźniejsza, zwłaszcza na drugim i trzecim planie, a między instrumentami pojawiło się więcej powietrza. Zniknęła też swego rodzaju mgiełka w zakresie wysokich tonów. Góra pasma stała się jednocześnie barwniejsza w odbiorze, ale też wyraźniejsza. Najmniejsze zmiany w przypadku źródeł sygnału audio odnotowałem w zakresie dynamiki – można było odnieść wrażenie, że nieznacznie poprawiła się motoryka basu, ale było to odczucie na granicy percepcji.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-02
Szybko i sprawnie. Sprzęt działa jak marzenie. Serdecznie polecam!
2023-03-18
Profesjonalna i rzetelna obsługa, a także doradztwo w zakresie sprzęty audio. Towar zgodny z opisem. Polecam każdemu! Gdyby można było dać ocenę celującą byłoby 6.
pixel